Steam Next Fest’in en büyük hayatta kalma oyunlarından biri: Duckside

Steam Next Fest’in en büyük hayatta kalma oyunlarından biri olan Duckside, “DayZ ya da Rust gibi düşünün ama bir ördek olun” vaadiyle geliyor. Duckside, ördeklere kendilerini savunmayı öğretmeyi amaçlayan bir hayatta kalma oyunudur. Aynı Palworld’ün ‘Pokemon ama silahlı’ konseptini kullanması gibi, Duckside da hayatta kalma oyunlarının tüm karakteristik özelliklerini içeriyor, ancak bu sefer silahlı ördekler iş başında.

Steam’deki oyun açıklamasına göre, “Her yıl 10 milyonun üzerinde ördek, tüyü olmayan avcılar tarafından öldürülüyor. Bu rakam, ördekler savaş eğitimi alsaydı çok daha düşük olurdu.” Bu duruma karşı koymak için oyunun fragmanında, ördeklerin kaynak toplama, büyük üsler kurma ve hem insan hem de diğer oyuncu kontrollü ördeklere saldırma gibi hayatta kalma görevlerini yerine getirdikleri görülüyor. Sonuçta, aynı tüyden olan kuşlar birlikte hareket etmeli.

Oyuncular, tek başlarına veya diğer ördeklerle bir araya gelerek, inşa etme, keşfetme, savaşma ve birlikte hayatta kalma fırsatına sahip. Ördekler oldukça bölgeci olduklarından, karşı karşıya geldiklerinde genellikle çatışmalar yaşanıyor.

Duckside, şu anda Steam Next Fest kapsamında ücretsiz bir demo sunuyor ve günlük aktif oyuncu sayısına göre etkinliğin en popüler beşinci oyunu. Oyunu denediğinizde neden bu kadar popüler olduğunu görmek zor değil. Duckside, standart hayatta kalma oyunlarından izler taşısa da, uçabilme özelliğiyle dikkat çekiyor. Göl kenarlarında arkadaşlarınızla süzülmek oldukça keyifli olabilir. Ancak bu dikey hareket kabiliyeti, düşman üslerine sızmayı da farklı bir deneyim haline getiriyor. Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Duckside sizce ne kadar başarılı olacak ?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x